ENGLISH | ČESKY | | |

 

 

Poděbrady na pět let centrem evropské chůze

20. 01. 2021

Poděbrady v letech 2021, 2023 a 2025 hostí Mistrovství Evropy v chůzi družstev. Letos se klání elitních chodců starého kontinentu uskuteční v neděli 16. května.

„Jsme velice rádi, že jsme od Evropské atletiky dostali důvěru pořádat tuto významnou chodeckou událost. Bereme to jako potvrzení kvality každoročního mítinku i povedeného ročníku akce v roce 2017,“ uvedl po přidělení pořádání předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník předloni v květnu.

V Poděbradech se významná chodecká soutěž uskutečnila před čtyřmi lety ještě pod původním názvem Evropský pohár a nabídla nejen špičkové závody, ale také bohatý doprovodný program. Návštěvníci vedle sledování soutěží mohli například pohybem přispívat partnerským nadacím, vyzkoušet si chůzi poslepu a pochopitelně si třeba osvojit i základy techniky závodní chůze.

Sportovní chůze je s lázeňským městem ve středních Čechách spojena od počátků moderního atletického hnutí. Již v roce 1894 zde měl cíl oddílový přebor AC Královské Vinohrady, od roku 1929 se závod z Prahy do Poděbrad konal pravidelně. Když se chodecké závody přesunuly v 90. letech 20. století na okruhy, vznikl jeden takový i ve zdejším lázeňském parku. Trať a vůbec celá organizace je každoročně prověřována při prestižním mezinárodním mítinku (v roce 2020 šestý nejkvalitnější na světě) konaném také jako mistrovství České republiky.

V roce 1997 se v Poděbradech uskutečnil Světový pohár v chůzi. Před čtyřmi lety následovala evropská verze této soutěže. Úspěchy obou soutěží přispěly k tomu, že zde 16. 5. 2021 proběhne druhá jmenovaná, premiérově pod novým názvem European Race Walking Team Championships (Mistrovství Evropy v chůzi družstev). A přiděleny jsou ještě i ročníky 2023 a 2025, v lichém roce konané akce.

 

...zpět

logo_podebrady2021


Kontakt / Contact

 

GSM: +420 606 392 300

E-mail: psikola@atletika.cz