ENGLISH | ČESKY | | |

 

 

Karlström cílí na zlatý hattrick

28. 04. 2023

Už jen necelý měsíc zbývá do startu mistrovství Evropy chodeckých družstev, které po dvou letech opět hostí lázeňské město Poděbrady. Vítězství z předešlého vydání tohoto podniku budou chtít obhájit Perseus Karlström ze Švédska a Řekyně Antigoni Ntrismpiotti.

Perseus Karlström bude v Poděbradech usilovat o zkompletování zlatého hattricku v rámci evropského šampionátu chodeckých družstev. Triumfoval totiž v letech 2019 i 2021. Před dvěma lety navíc v Poděbradech kraloval ve velmi kvalitním čase 1:18:54. Lázeňská kolonáda patří mezi jeho nejoblíbenější tratě. Už v roce 2016 zde zvítězil na mítinku Poděbrady Walking. O rok později bral v rámci Evropského poháru v chůzi družstev bronz a přemožitele pak nenašel ani na Poděbrady Walking 2020 a na již zmiňovaném ME družstev 2021. Loni skončil při chodeckém mítinku v tomto středočeském lázeňském městě druhý.

Na letošní sezónu se dvojnásobný bronzový medailista z mistroství světa v Eugene a stříbrný z mistrovství Evropy v Mnichově připravoval opět v Austrálii, kde má svou tréninkovou základu a zatím má na svědomí dva nejrychlejší evropské časy tohoto roku. Kontinentální tabulky vede výkonem 1:19:27.

Řecká chodkyně Antigoni Ntrismpiotti začala dosahovat největších úspěchu až ve veteránském věku. Právě v Poděbradech o sobě dala poprvé výrazněji vědět, když zde před dvěma lety v rámci mistrovství Evropy družstev vyhrála závod na 35 kilometrů. Loni pak naprosto dominovala na evropském šampionátu v Mnichově, kde si v 38 letech došla pro tituly na dvacítce i pětatřicítce. Nyní se vrátí do Poděbrad a je opět ve skvělé formě. Letos už dokázala posunout na trati 20 kilometrů hodnotu národního rekordu své země na 1:28:12 a mezi Evropankami je letos rychlejší pouze Španělka Maria Peréz.

Ta vévodí společně s dalšími evropskými šampiony Alvarem Martinem a Miguelem Angelem Lopézem silné španělské sestavě, která bude v Poděbradech obhajovat pozici nejúspěšnější výpravy.  Tomu by měli napomoci také vítěz padesátky z předešlého ME družstev Marc Tur nebo vicemistryně Evropy na 35 kilometrů z Mnichova Raquel Gonzáles.

Chybět samozřejmě nebude ani český tým v čele s tváří tohoto šampionátu a sedmou z mistrovství Evropy v Mnichově Eliškou Martínkovu, která před dvěma lety v Poděbradech naprosto dominovala závodu juniorek na 10 kilometrů a odstartovala tak úspěšnou sezónu, ve které následně získala stříbro na mistrovství Evropy do 20 let a bronz na mistrovství světa stejné kategorie. Letos už samozřejmě půjde ženský závod na 20 kilometrů.

 

 

...zpět

logo_podebrady2021


Kontakt / Contact

 

GSM: +420 606 392 300

E-mail: psikola@atletika.cz